reklama

Čtyřiadvacetiletý Alžířan Muhammad Hišám M. se již ve středu přiznal, že balíček na ulici v lyonském centru nastražil. V souvislosti s činem zadržela francouzská policie celkem čtyři lidi, podle AFP kromě hlavního podezřelého skončili ve vazbě také jeho bratr a rodiče. Zatímco otce a matku dnes policisté propustili, oba bratři zůstávají ve vazbě.

Podle francouzských médií Muhammad Hišám M. nastražení výbušného zařízení na ulici plánoval již od dubna. Na jeho počítači se našly dokumenty, z kterých vyšetřovatelé údajně vyvozují, že obdivoval teroristickou organizaci Islámský stát. Vyhledával si také extremistické stránky a návody na výrobu bomb. Prokuratura zatím žádnou z těchto informací oficiálně nepotvrdila.

Pachatel minulý pátek výbušninu odložil v centru Lyonu před pekařství na pěší zóně. Bezpečnostní kamery zachytily muže s kšiltovkou a slunečními brýlemi, který na místo dotlačil kolo a odložil balíček. Kromě výbušniny v něm byly také šrouby a kovové kuličky. Policisté muže vypátrali po třech dnech.

reklama