reklama

Anthony Gignac (48) už od svých 17 let příležitostně předstíral, že je členem saúdské královské rodiny. Od roku 2015 pak vystupoval pod jménem Chálid bin Saúd, a aby podpořil svou falešnou identitu, vystupoval v okázalém oděvu, pořídil si falešné diplomatické poznávací značky a dokumenty pro svou ochranku. Často cestoval soukromými letadly, sbíral umění a nosil drahé hodinky a šperky. S nimi se pak fotil na svůj instagramový profil.

Svým vystupováním dokázal uvést v omyl obchodníky, investory i vydavatele kreditních karet. Z nich vylákal přes osm milionů dolarů i řadu hodnotných darů.

Ačkoli byl za poslední tři desetiletí jedenáctkrát zatčen kvůli menším podvodům, před soudem stanul až nyní. Nezvratné důkazy vyšetřovatelům dodali vlastníci hotelu v Miami, do nějž chtěl Gignac investovat. Dali ho sledovat soukromou detektivní kanceláří, protože jim připadalo podezřelé, že domnělý saúdský princ a pravověrný muslim jí vepřové, uvedl list Miami Herald.

Minulý měsíc americký soud poslal na čtyři roky do vězení Annu Sorokinovou, která podvedla banky, hotely i přátele, když se vydávala za bohatou dědičku. Okradla lidi o 275.000 dolarů (6,3 milionu korun), když vyvolávala v bohatých důvěru tím, že sama předstírala, že je dědičkou impéria o hodnotě 67 milionů dolarů.

Loading...

1 komentář (Poslední 02.06. 00:38) Napište svůj názor

reklama