Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Ruským tankerem otřásla exploze, zahynuli tři námořníci

Velké vlny
Velké vlny
Foto: Pixmac

Při dnešním výbuchu a následném požáru na ropném tankeru v ruském přístavu Machačkala zahynuli tři námořníci a další tři utrpěli zranění. S odvoláním na ruské úřady o tom informovala agentura Interfax.

"Byl nalezeno tělo třetího mrtvého. Bilance obětí tím stoupla na tři lidi. Tři další byli převezeni do nemocnice s popáleninami," řekl Interfaxu mluvčí Federální agentury pro námořní a říční dopravu.

Neštěstí se událo dnes brzy ráno při přečerpávání ropy z plavidla VF Tanker-16 v dagestánském přístavu Machačkala ležícím na břehu Kaspického moře. Výbuch údajně nastal, když se ve strojovně lodi vznítil unikající hořlavý plyn.

Tanker patří ruské plavební společnosti fungující v Povolží.

Témata:  Rusko výbuch EuroZprávy.cz lodní havárie

Související

Aktuálně se děje

4. dubna 2026 20:06

4. dubna 2026 8:55

Václav Upír Krejčí podstoupil v nemocnici náročnou operaci

Herec Václav Upír Krejčí, který letos oslavil sedmdesáté narozeniny, má za sebou další náročný zákrok. Poté, co v roce 2024 čelil vážné diagnóze a lékaři mu z břicha odstranili rozměrný nádor, se tentokrát musel svěřit do péče ortopedů. Dlouholeté pohybové obtíže spojené s artrózou totiž dospěly do fáze, kdy mu bolesti znemožňovaly normální chůzi.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy