Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V USA byla vykonána 1500. poprava, aktivisté protestovali marně

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Scott Langley

V USA byla vykonána 1500. poprava od znovuzavedení trestu smrti v roce 1976. Ve státě Georgia byla smrtící injekce aplikována 42letému Marionu Wilsonovi, který v roce 1996 zabil vězeňského dozorce mimo službu, informovala v noci na dnešek agentura Reuters.

Wilson byl ve věznici ve městě Jackson prohlášen za mrtvého ve čtvrtek v 21:52 místního času (dnes 3:52 SELČ), a stal se tak 1500 odsouzencem popraveným od roku 1976, kdy americký nejvyšší soud po čtyřech letech znovu umožnil vykonávat tresty smrti. Od té doby bylo nejvíc poprav vykonáno ve státě Texas, kde bylo na smrt posláno 561 odsouzenců.

BREAKING: Georgia has currently put the execution of #MarionWilson on hold, pending outcome of two petitions at the US Supreme Court: https://t.co/7Zu9OqPvu6

— TPFExecuteDesk (@TPFExecuteDesk) 20. června 2019

Wilson byl v roce 1997 usvědčen ze zavraždění Donovana Parkse. Ten v osudný den 28. března 1996 šel do supermarketu Wal-Mart ve městě Milledgeville nakoupit krmivo pro kočky. Když vyšel z obchodu, Wilson a jeho komplic Robert Butts ho unesli v jeho vlastním automobilu. Wilson pak vytáhl oběť za kravatu z vozu na chodník, kde ho Butts střelil do hlavy. Butts byl za vraždu popraven už loni.

Oba pachatelé se pokusili automobil zavražděného prodat v Atlantě, ale byli odmítnuti, a tak vůz zapálili.

Wilson je letos desátým člověkem popraveným v USA a druhým ve státě Georgia.

Témata:  trest smrti popravy USA

Aktuálně se děje

14. července 2024 10:26

Netanjahu: Izrael zatím neví, jestli útok nepřežili velitelé Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sobotní tiskové konferenci řekl, že stále není jasné, zdali se armádě při sobotním útoku v Pásmu Gazy podařilo zlikvidovat dva velitele militantního hnutí Hamás. Informoval o tom server Times of Israel

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy