Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá policie řeší otřesný případ znásilnění. Dívku znásilnili nezletilí, nebyli místní

Policie Německo
Policie Německo
Foto: Facebook

Porúrským městem Mülheim na západě Německa otřásl případ znásilnění mladé ženy, za kterým podle vyšetřovatelům stojí tři čtrnáctiletí a dva dvanáctiletí chlapci původem z Bulharska. Prokuratura dnes oznámila, že jeden ze starších chlapců zůstává ve vyšetřovací vazbě.

Případ se stal v pátek pozdě večer, policie ale byla na informace vzhledem k věku podezřelých skoupá. Dnes nicméně sdělila, že oba mladší chlapci nejsou trestně odpovědní a že proti starší trojici nebyl během víkendu vydán žádný zatykač. To se změnilo dnes, kdy kriminalisté zjistili, že jeden ze čtrnáctiletých podezřelých se v době, kdy nebyl trestně odpovědný, dopustil dvou případů sexuálních deliktů. Soud proto vydal zatykač a policie chlapce zadržela. Další informace policie nezveřejnila.

K oběti policie uvedla, že znásilněné dívce je 18 let a že byla hospitalizována, v sobotu ji ale nemocnice propustila do domácí péče.

Místní obyvatelé se po obávali, že podezřelé děti se dnes zúčastní školního vyučování, ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko totiž letní prázdniny začnou až za týden. Podle DPA se ale nikdo z nich po zbývající týden do školy nevrátí.

Témata:  Německo znásilnění policie Německo

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.