reklama

Požár v táboře vypukl v noci na dnešek. Shořelo 20 z 26 stanů, ve kterých trávily prázdniny skoro dvě stovky dětí ve věku od sedmi po 15 let, další stovky byly v chatkách.

Hasiči na místě požáru našli tělo mrtvé dívky, která by dnes oslavila jedenácté narozeniny. Další tři vážně popálené děti - dvě dívky a chlapec - zemřely na jednotce intenzivní péče. Zranění se ukázala neslučitelná se životem, napsala agentura Interfax.

Kontroloři neměli k fungování tábora vážnější výhrady, hájí se ředitel tábora Maxim Kuzněcov. "Uskutečnila se plánovaná kontrola, která nařídila odstranit menší závady v dokumentech. Jiné výhrady nebyly. Loni tuto část tábora, stanovou, osobně kontroloval gubernátor spolu s krajským policejním náčelníkem," řekl šéf tábora televizi RBK.

Krajská zmocněnkyně pro práva dětí téže stanici naopak řekla, že vedení tábora vědomě kontrolory oklamalo. Ti pak nabyli dojmu, že stany jsou určeny k hraní, a ne ke spaní. Prezidentova zmocněnkyně Anna Kuzněcovová podle agentury TASS usoudila, že kontroly byly formální, ačkoliv si měly hledět možného ohrožení dětí.

Premiér Medveděv kritizoval před kamerami přímo gubernátora Chabarovského kraje, který mu prý tvrdil, že o existenci tábora nikdo nevěděl.

Loading...

1 komentář (Poslední 23.07. 17:08) Napište svůj názor

reklama