reklama

Kytaristy Paul Landers a Richard Kruspe zachytily kamery, jak se k sobě za zvuku písně Ausländer (Cizinec) pomalu přibližují, až si nakonec dají krátký polibek. Na svém instagramovém profilu následně skupina zveřejnila fotografii tohoto okamžiku, k níž připojila komentář v ruštině: "Rusko, milujeme tě!"

Zákony proti "homosexuální propagandě" schválilo Rusko v roce 2013. Podle listu pomohly vytvořit nevlídnou atmosféru vůči členům LGBT komunity (homosexuálové, bisexuálové a transexuálové), kteří jsou čím dál častěji napadáni a v Čečensku se proti homosexuálům dokonce odehrály pogromy.

Dne 21. července byla v Petrohradě nalezena mrtvá přední aktivistka za práva LGBT. Z ohledání vyplynulo, že žena utrpěla osm bodných a řezných ran do zad a obličeje, než ji pachatel uškrtil. Ještě před činem si stěžovala na policii, že dostává vyhrůžky smrtí.

Polibek na moskevském stadionu v Lužnikách se odehrál jen několik dní poté, co při koncertu v Polsku členové skupiny mávali duhovou vlajkou na nafukovacím člunu "plujícím" po rukou diváků. Pár dní předtím se v polském Bialystoku střetli příznivci krajní pravice s LGBT aktivisty.

Loading...

8 komentářů (Poslední 03.08. 11:24) Napište svůj názor

reklama