Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německem otřásl brutální útok. Syřan ubodal muže mečem

Policie Německo
Policie Německo
Foto: Facebook

Zbraní podobnou meči byl na ulici ve Stuttgartu ubodán 36letý muž. Policie z vraždy podezřívá jeho 28letého spolubydlícího. Před útokem, který se odehrál ve středu večer před mnoha svědky, se dvojice údajně pohádala, informovala dnes agentura DPA. Policejní mluvčí označil skutek za "mimořádný a strašlivý".

Nedlouho po útoku se na internetu objevilo několik videí, která událost zachycovala. Vyšetřovatelé snímky použijí jako důkaz, avšak osoby, které záznamy zveřejnily, bude policie kontaktovat s tím, aby je smazaly, uvedl mluvčí.

Policie uvedla, že pravděpodobným pachatelem je Syřan, který podle dosavadních zjištění žije v Německu od roku 2015 a má platné povolení k pobytu. Policii byl prý znám již z dřívějška, ale není jasné, z jakých důvodů.

Svou oběť, kterou je podle deníku Bild německý Kazach, prý se slovy "Proč jsi to udělal?" několikrát zasáhl čepelí zbraně podobné meči. Muž pak zůstal ležet na ulici zalitý krví.

Pachatel utekl nejdříve pěšky a poté na kole, policisté jej ale i s pomocí vrtulníku po několika hodinách dopadli. Podrobnosti o motivu útočníka zatím nejsou k dispozici.

Témata:  Německo útok vražda

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.