Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moskevský soud poslal kvůli korupci do vazby gubernátora

Moskva
Moskva
Foto: moscow.ru

Moskva - Moskevský soud dnes poslal na dva měsíce dnes do vazby gubernátora Kirovské oblasti Nikitu Belycha.

Někdejšího pravicového politika a kritika Kremlu zadržely bezpečnostní orgány v pátek večer a obvinily ho z přijetí úplatků ve velkém rozsahu. Belychův obhájce podle agentury TASS oznámil, že verdikt o vazbě zažaluje.

Vladimir Markin, mluvčí Vyšetřovacího výboru Ruské federace, který je obdobou americké FBI, v pátek novinářům řekl, že za zatčením není politika, ale úplatky v celkové výši 400.000 eur (asi 11 milionů Kč). Belych byl podle něj zatčen během přebírání úplatku v jedné moskevské restauraci.

Gubernátorovi hrozí až deset let vězení a pokuta odpovídající stonásobku úplatku.

Moskevský soud dnes vyhověl návrhu vyšetřovatelů na vzetí obviněného do vazby. "Soudu byly předloženy dostatečné důkazy svědčící o tom, že se (Belych) může na svobodě ukrývat před vyšetřováním, ohrožovat svědky a ničit důkazy," odůvodnil své rozhodnutí soudce Artur Karpov. Poukázal přitom na "mimořádně závažný" charakter trestné činnosti, kvůli níž je Belych vyšetřován.

Témata:  Moskva soudy

Související

Aktuálně se děje

11. listopadu 2025 9:19

Čísla mluví jasně. Pokračování Karla Šípa v televizi rozhodně dává smysl

Karel Šíp má s Českou televizí jednat o pokračování Všechnopárty na obrazovkách i v první polovině příštího roku. Všechno nasvědčuje tomu, že se obě strany domluví na nové smlouvě. Vždyť se na Kavčích horách chlubí tím, kolik lidí se na Šípa dívá. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy