Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zaměstnanci neplnili svoje povinnosti. Dostali ponižující trest

Zaměstnavatelé, ilustrační fotografie
Zaměstnavatelé, ilustrační fotografie
Foto: Cliqjobs.com

Peking - Manažer jednoho kadeřnictví v čínském městě Čchang-ša vymyslel neobvyklý trest pro zaměstnance, s jejichž výkonem nebyl spokojen. Donutil je svléknout se do spodního prádla a běžet po ulici.

Fotografie osmi bosých mužů běžících po ulici jen v trenýrkách a slipech se ihned stala jednou z nejsledovanějších věcí na čínském internetu.

Minulý měsíc se zase objevila videonahrávka, na níž "motivační trenér" před auditoriem vyplácí rákoskou osm bankovních úředníků, kteří si nevedli dostatečně dobře. Krom toho několika mužům oholil hlavy a ženám ostříhal vlasy s odůvodněním, že jde "o účinný způsob, jak probudit jejich spícího ducha".

Zdroj: YouTube

Rozhodnutí manažera oblíbeného kadeřnického salónu vyvolalo značnou kritiku. "Jestli se chceme stát civilizovanou zemí s vládou práva, pak se v první řadě musíme naučit respektovat lidská práva. A to znamená, že žádný vedoucí pracovník nemůže svévolně zostuzovat podřízené," napsal jeden z uživatelů.

Témata:  Čína kuriozity zaměstnavatelé

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 11:03

Česká stopa v Let's Dance pokračuje. Evu Burešovou nahradí Leoš Mareš

Let's Dance, tedy slovenská obdoba StarDance, bude pokračovat s českou účastí i po vyřazení Evy Burešové během uplynulého velikonočního víkendu. Televize Markíza, která taneční show vysílala, odhalila, kdo během nadcházejícího víkendu zasedne do poroty. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.