Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na hranici Rakouska s Maďarskem se tvoří kolony. Zpřísnily se kontroly

Rakouská policie
Rakouská policie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Vídeň - Kontroly na hranicích zpřísnilo nejen Polsko, ale i Rakousko. Na maďarské straně se dnes ráno vytvořila kolona, v které řidiči čekali i dvě hodiny.

Kontroly rakouská policie zpřísnila pouze na hraničním přechodu Nickelsdorf-Hegyeshalom, jímž však prochází hlavní dálniční spojení mezi Vídní a Budapeští.

"Na základě zkušeností z loňského roku s vysokým počtem záchytů uprchlíků jsme dnes, tedy 4. července, zvýšili intenzitu kontrol, abychom předešli situaci, jakou jsme tu měli loni," uvedla policejní mluvčí Daniela Landauerová.

Kolony se podle ní dnes ráno vytvořily ale nejen kvůli kontrolám, ale také kvůli tomu, že po víkendovém zákazu na silnice opět vyjely kamiony.

Loni v létě se přes přechod v Nickelsdorfu dostaly do Rakouska desetitisíce migrantů putujících po takzvané balkánské stezce z Turecka, přes Řecko, Makedonii, Srbsko a Maďarsko.

Témata:  Rakousko hranice policie Rakousko

Související

Aktuálně se děje

12. září 2025 10:52

Radar a předpověď: Na Česko se ženou další deště, přiznávají meteorologové

Vydatné deště spláchly Česko zejména ve středu, ale není ještě v tomto týdnu všem dnům konec. Podle předpovědi má místy pršet i dnes a o víkendu, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy