Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Krejčířův advokát hrozí, že skončí. Údajně nedostává zaplaceno

Radovan Krejčíř, foto: Lisa Skinner
Radovan Krejčíř, foto: Lisa Skinner
Foto: mg.co.za

Johannesburg - Advokát Cliff Alexnader patrně přestane zastupovat Radovana Krejčíře v případu české žádosti o jeho vydání. Prý nedostal za své služby zaplaceno.

Soudní přelíčení ohledně vydání stíhaného Krejčíře mělo pokračovat minulý čtvrtek, ale bylo odloženo, protože se Krejčíř nedostavil kvůli zmatku s řešením jiné kauzy. Odložené stání se má uskutečnit 7. července za účasti Krejčíře a jeho advokáta. Alexander je už čtvrtým advokátem, který si stěžuje na nespolehlivost plateb od Krejčíře.

Server The Star také zjistil, že tamní úřady podporují žádost o vydání, protože už podle nich odpadl hlavní Krejčířův argument proti tomuto kroku. Krejčíř původně žádal o status uprchlíka. Tento proces je zdlouhavý a Krejčířovi advokáti ho využívali k odkladům při projednávání klientova vydání. "Podle zdrojů blízkých případu ale Krejčíř žádost o status uprchlíka stáhl," uvedl server.

Jihoafrický soud nyní podle zdrojů The Star posoudí žádost české vlády o Krejčířovo vydání. Pokud žádosti vyhoví, bude na ministrech spravedlnosti ČR a JAR, aby se dohodli, zda Krejčíř bude před návratem do vlasti muset v JAR projít všemi soudními procesy, ve kterých čelí obviněním z různých zločinů.

Témata:  Radovan Krejčíř Jihoafrická republika

Související

Aktuálně se děje

7. října 2025 14:05

Dana Drábová (†64) a smutné okolnosti jejího úmrtí. Chystala se do důchodu

Česko v pondělí nepříjemně překvapila jedna smutná zpráva. Ve věku 64 let zemřela na slovo vzatá odbornice Dana Drábová, dlouholetá šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Pokud přitom platila její dřívější slova, chystala se právě v těchto dnech pomalu do důchodu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy