Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Našly se ostatky nezvěstné Peggy. Ztratila se v roce 2001

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: INT

Berlín - Nezvěstná Peggy Knoblochová zmizela v roce 2001 a od té doby po ní nebyla žádná stopa. Zvrat nastal až včera, kdy houbař v lese nedaleko jejího domova nalezl ostatky, které s největší pravděpodobností patří právě ztracené dívce.

Stejně jako je záhadou osud zmizelé britské holčičky Maddie McCann, byl doposud nejasný i případ z Německa. Nezvěstná Peggy Knoblochová se ztratila 7. května 2001 na cestě ze školy v bavorském městě Lichtenberg, které leží asi 30 kilometrů západně od Aše.

Za vraždu dívky, které bylo v době únosu 9 let, byl v roce 2004 odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně duševně nemocný Ulvi Kulac. I když se její tělo v té době ještě nenašlo, soud prokázal, že ve 12 případech sexuálně zneužíval děti. K její vraždě se několikrát přiznal, ale později vše vždy odvolal. Nakonec ho usvědčily nepřímé důkazy, ale o deset let později byl po nově nařízeném procesu obvinění zproštěn a propuštěn z léčebny.

Po jejím zmizení bylo vyhlášeno masivní pátrání, do kterého se kromě policie zapojili i vojáci. Vyšetřovatelé hledali také v ČR, protože policie měla podezření, že mohla být zavlečena do prostředí údajné dětské prostituce v západních Čechách.

Ostatky dívenky byly objeveny v lese, který byl také několikrát prohledán a leží pouze 12 km od místa jejího bydliště. Tělo se pravděpodobně nenašlo dřív proto, že dívčin vrah ji zakopal do mělkého hrobu, který teprve po čase narušila divoká zvířata. Případ je stéle plný nejasností, které se snad po potvrzení testů DNA, kriminalistům podaří vyjasnit.

Témata:  Německo policie Německo

Související

Aktuálně se děje

19. dubna 2025 17:25

Jakub Štáfek je rád za nový lék. Dcera si vyslechla velmi nepříjemnou diagnózu

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Pravdivost tohoto přísloví poznali Jakub Štáfek a především jeho druhorozená dcera. Lékaři holčičce diagnostikovali závažnou nemoc. Naštěstí je pokrok v lidském vědění takový, že již existuje léčba. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy