Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Severní Korea asi odpálila balistickou raketu z ponorky

Severní Korea
Severní Korea
Foto: Pixabay

Pchjongjang/Soul - Severní Korea dnes podle všeho odpálila balistickou raketu z ponorky. Uvedl to podle agentury Reuters společný sbor náčelníků štábů jihokorejské armády.

Střela byla odpálena ve vodách u východního pobřeží Korejského poloostrova. Zkouška ale zřejmě v první fázi letu skončila nezdarem, sdělila také jihokorejská armáda.

Vypálení severokorejské rakety ostře odsoudil japonský premiér Šinzó Abe, podle kterého jde o jasné zpochybnění rezolucí Rady bezpečnosti OSN. Vypálení rakety ale národní bezpečnost Japonska vážně nezasáhlo, citovala šéfa kabinetu japonská média.

Krok totalitní Severní Koreje byl oznámen v době probíhajícího summitu NATO ve Varšavě a den poté, co Spojené státy a Jižní Korea slíbily, že v Jižní Koreji umístí vyspělý protiraketový systém THAAD, který by vyvažoval severokorejskou hrozbu.

Čína, Rusko i Severní Korea tvrdí, že systém THAAD by americkým radarům mohl pomoci lokalizovat rakety v těchto zemích.

Témata:  Severní Korea Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

17. června 2026 16:07

Martina Ptáčková se bude vdávat. Tajemnému Francouzovi řekla ano

V řadách bývalých účastnic populární televizní taneční show StarDance je to v posledních dnech samá dobrá zpráva. Po těhotné Veronice Lálové se zásadní osobní novinkou pochlubila kickboxerka Martina Ptáčková. Řekla totiž "ano". 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy