Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA a Rusko si kvůli incidentu vzájemně vyhostily diplomaty

Vlajka USA
Vlajka USA
Foto: Pixabay

Moskva - Rusko vyhostilo dva americké diplomaty v reakci na stejný krok Spojených států. Dnes to podle agentury Reuters oznámil náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

Důvodem vzájemného vypovězení členů diplomatické mise je červnový incident, při kterém ruská ostraha bránila americkému diplomatovi ve vstupu na ambasádu USA v Moskvě.

Americké ministerstvo zahraničí bez dalších podrobností v pátek oznámilo, že dvojici Rusů ze země vykázalo 17. června. Moskva tak učinila následně.

Rjabkov uvedl, že jeden z vyhoštěných amerických diplomatů je ten, kvůli kterému se konflikt odehrál. Média ho označila za pracovníka americké zpravodajské služby CIA. Druhý vyhoštěný je podle Rjabkova rovněž pracovníkem CIA.

Ruská televize NTV ve čtvrtek zveřejnila video, které podle ní dokazuje, že "americký špion napadl ruského policistu". Na velvyslanectví se podle NTV pokoušel proniknout bez předložení dokladů podezřelý člověk v kukle a policista ho chtěl zadržet.

Témata:  Rusko USA

Související

Aktuálně se děje

20. dubna 2026 4:00

Charakter počasí bude proměnlivý, vyplývá z předpovědi na týden

Počasí v tomto týdnu bude mít střídavý charakter, uvedli meteorologové v předpovědi, kterou v neděli zveřejnili na sociálních sítích. Opět nejsou vyloučeny noční mrazy, odpoledne mohou zároveň maxima dosahovat až 18 stupňů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy