Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

IS sestřelil v Sýrii vrtulník se dvěma ruskými vojáky. Zemřeli

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: mil.ru

Moskva - Dva ruští letci zemřeli po sestřelení vojenského vrtulníku v Sýrii. Stroj sestřelili bojovníci organizace Islámský stát (IS), sdělilo dnes ruské ministerstvo obrany.

Incident se podle zprávy tiskové agentury TASS odehrál v pátek východně od syrského starověkého města Palmýra. Ruští letci prováděli zkušební let se syrským vrtulníkem Mi-25 v oblasti Homsu v době, kdy bojovníci IS pronikli syrskými liniemi na východ od Palmýry, a Syřané požádali vrtulník o pomoc, sdělilo ministerstvo. Poté, co posádka vrtulníku vyčerpala munici a začala opouštět bojový prostor, byl stroj sestřelen, uvedla agentura AP.

Rusko vyslalo své letectvo do Sýrie loni v září na pomoc silám vlády prezidenta Bašára Asada bojujícím proti IS a dalším opozičním uskupením. Letos v březnu nařídil prezident Vladimir Putin část kontingentu stáhnout.

Témata:  Islámský stát Sýrie Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

9. května 2026 17:59

Michaela Ochotská prožila chvíle hrůzy: Její malá dcerka přestala dýchat

Bývalá moderátorka Michaela Ochotská si prošla dramatickým zážitkem, který patří k nočním můrám každého rodiče. Její teprve pětiměsíční dceři Arien se doma náhle spustil monitor dechu. Ukázalo se, že miminko skutečně na malý okamžik přestalo dýchat, což v domácnosti vyvolalo vlnu okamžitého strachu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

MV Hondius

Hantavirus zabíjel na lodi, může rozpoutat další pandemii?

Světové zdravotnické úřady jsou v pohotovosti kvůli nečekanému ohnisku hantaviru, které se rozšířilo mezi lidmi spojenými s výletní lodí MV Hondius. Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila pět případů nákazy, přičemž existuje podezření, že se virus mohl šířit přímo mezi lidmi na palubě. Od poloviny dubna již v souvislosti s touto lodí zemřeli tři lidé.