Jeruzalém - Do palestinského Pásma Gazy dnes dobrovolně odešel člen izraelské komunity Arabů. Oznámila to izraelská armáda, která případ vyšetřuje.
Vstup na území, které má pod kontrolou radikální Hamas, Izrael svým občanům nedovoluje. Dnešní uprchlík tak bude už třetím žijícím Izraelcem v Pásmu.
Izrael se snaží s Hamasem s pomocí prostředníků vyjednat vydání dvou žijících civilistů a ostatků dvou padlých vojáků, kteří se do Pásma dostali v minulosti.
Izraelská média informovala, že izraelský Arab dnes překonal hraniční plot a vstoupil do Pásma dobrovolně. Podle armády patří ke komunitě beduínů. Z ní je také Izraelec, který přešel do Pásma loni v dubnu. Jeho otec tvrdí, že je syn deset let pacientem psychiatrie a že do Pásma odešel v minulosti už dvakrát a Hamas ho vždy vrátil.
Související
26. července 2025 11:54
13. července 2025 19:03
29. června 2025 14:27
18. května 2025 13:05
17. května 2025 21:57