Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Paříži pokračovaly násilnosti kvůli smrti černocha, hořela auta i domy

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž - Francouzská policie v noci na dnešek zatkla deset lidí na severním předměstí Paříže, kde trvají nepokoje už od úterní smrti mladého černocha, který zemřel při zatýkání.

Během čtvrté noci násilností utrpěli lehká zranění čtyři četníci; po pořádkových silách se střílelo i srnčími broky. Shořelo deset aut a požár poškodil jeden podnik, uvedla agentura AFP.

Násilnosti se odehrávaly zejména v obci Beaumont-sur-Oise, odkud pocházel černošský mladík, a v sousedních obcích Persan a Bruyéres-sur-Oise. Silnou koncentraci pořádkových sil posílilo dalších 150 strážců zákona.

Nepokoje vypukly poté, co během zatýkání v úterý odpoledne zemřel právě na své čtyřiadvacáté narozeniny Adama Traoré. Dotyčný podle prokurátora figuroval v případu vydírání, po zatčení se mu udělalo nevolno a zemřel. Jeho blízcí a známí ale podezírají policisty, že zatčeného zbili a že šlo o rasistickou vraždu.

Témata:  Paříž Francie

Související

Aktuálně se děje

6. dubna 2025 9:32

Svět hledá odpověď na zarážející otázku: Je Donald Trump negramotný?

Ve veřejném prostoru se v posledních letech objevuje otázka, která zní na první pohled neuvěřitelně: Skutečně Donald Trump neumí číst? Zní to jako přitažené za vlasy, jako výmysl jeho kritiků, ale přesto se o této možnosti opakovaně hovoří — ať už v satirických kruzích, nebo i ve vážně míněných reportážích a knihách.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy