Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Advokátka se vzdala zastupování muže, který postřelil Fica

Juraj Cintula
Juraj Cintula
Foto: Literárny klub Dúha

Na den přesně před týdnem šokoval Slovensko atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Jen několik dní byla právní zástupkyní obviněného Juraje C. advokátka Martina Čierna z Nitry. Ve středu se jeho zastupování vzdala. Pachateli útoku na předsedu vlády hrozí i doživotí. 

Čierna byla obviněnému Juraji C. přidělena státem exoffo. Advokátka potvrdila odstoupení ze zastupování ve středu. "Z osobních důvodů jsem se rozhodla nepokračovat v zastupování pana Juraje C.," řekla webu startitup.sk.

Specializovaný trestní soud v Pezinku v sobotu poslal atentátníka do vazby, je obviněn z pokusu o vraždu slovenského premiéra. Obviněného k soudu eskortovala policie, na místě panovala přísná bezpečnostní opatření. Muž postřelil slovenského premiéra ve středu odpoledne po výjezdním jednání vlády v Handlové v Trenčínském kraji. 

Ficův zdravotní stav je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídá rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. Po jednání Rady bezpečnosti SR to dnes novinářům řekl místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD).

"Převoz premiéra do Bratislavy zatím není aktuální otázkou, ani dnes, ani v případě dalších dnů," uvedl vicepremiér. Zdůraznil, že stav premiéra neustále vyhodnocuje lékařské konzilium. "Podle kontrolních vyšetřování se konzilium rozhoduje o dalším postupu, nastavení léčby," upozornil. "Určitě momentálně nemůžeme ještě mluvit o stavu, že premiér už rehabilituje," dodal Kaliňák.

Témata:  Juraj Cintula Slovensko

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy