reklama

Jednačtyřicetiletá žena se v říjnu loňského roku zúčastnila několika silničních blokád, ve dvou případech se přilepila lepidlem k povrchu. Během soudního slyšení se vyjádřila v tom duchu, že hodlá v protestních akcích pokračovat.

Žalobce požadoval pouze pokutu, ale soud se rozhodl pro nejvyšší možný trest za tento typ trestného činu. Při předchozích obdobných případech padaly maximálně čtyřměsíční tresty, zatímco v některých kauzách vůbec nedošlo k odsouzení obviněných.

"Tyto rozdíly v trestech za tu samou věc jsou absurdní," reagovala skupina Last Generation prostřednictvím sociální sítě X. Většina německé populace nepodporuje její aktivity, dokonce už došlo k případům, kdy lidé proti jejím členům použili násilí. Aktivisté čelí i kritice osob s podobným smýšlením.

Podle místních médií již skupina začala měnit formy svých protestů. Aktivisté se již nelepí k silnicím, ale zdržují či znemožňují plynulou dopravu chůzí po nich. Motoristům už v několika případech došla trpělivost a došlo k fyzické konfrontaci. Policie je nicméně vyzvala, aby nechali řešení protestů na bezpečnostních složkách.