Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Armáda začne pomáhat se zásobováním britských čerpacích stanic od pondělí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Armádní řidiči cisteren začnou od pondělí zásobovat palivem čerpací stanice, z nichž mnohé byly i v pátek bez pohonných hmot. Informovala o tom agentura Reuters. Ostrovní země má za sebou chaotický týden, během něhož motoristé v panice skupovali pohonné hmoty do zásoby a na benzinkách docházelo i k potyčkám.

Britská vláda povolala armádu, aby pomohla s řešením situace, která nastala v důsledku brexitu i pandemie covidu-19 a akutnímu nedostatku řidičů cisteren. Vláda v pátek oznámila, že 200 pracovníků obsluhy cisteren, z toho 100 řidičů, během víkendu dokončí zácvik a v pondělí začnou rozvážet pohonné hmoty.

"Zatímco situace se stabilizuje, ozbrojené síly jsou tu, aby zaplnily jakékoli kritické pracovní místo a pomohly udržet zemi v chodu podporou průmyslu zásobování obslužných prostor pohonnými látkami," uvedl britský ministr obrany Ben Wallace.

Podle distributorů je v Británii bez paliv více než 2000 čerpacích stanic a zpravodajové Reuters uvádí, že v Londýně a jižní Anglii jsou stále zavřené desítky benzinových pump. U těch, které ještě nezavřely, se tvořily fronty často rozlícených řidičů.

Témata:  Velká Británie pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

6. června 2026 13:49

Austrálii obchází strach. Tři smrtelné útoky žraloka za poslední měsíc

Pětatřicetiletý muž zemřel po útoku žraloka u pobřeží Západní Austrálie. Tragická událost se odehrála v sobotu dopoledne krátce před půl dvanáctou místního času v blízkosti ostrova Michaelmas, který se nachází přibližně třináct kilometrů od přístavního města Albany a zhruba 420 kilometrů jihovýchodně od Perthu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.