reklama

Prvním pacientem, který zemřel po nákaze omikronem, byl muž ve věku mezi 80 a 90 lety, který trpěl ještě dalšími zdravotními problémy. Muž se infikoval v pečovatelském domě a zemřel v nemocnici v Sydney.

Nejvíce nových nákaz hlásí nejlidnatější australský stát Nový Jižní Wales, který za poslední den zaznamenal 6324 infekcí. Infikovaných výrazně přibývá také ve státě Viktorie, od neděle jejich počet vzrostl o 1999. Australské úřady ale zatím nemají v plánu dále zpřísňovat opatření, protože nemocnice podle nich situaci zvládají.

"Ačkoli vidíme nárůsty počtu nakažených... nevidíme zatím dopady na náš nemocniční systém," prohlásila Annastacia Palaszczuková, premiérka australského státu Queensland, který zaregistroval 784 nových případů infekce koronavirem a čtyři hospitalizované.

Některé státy ale v posledních dnech k přísnějším opatřením přistoupily, když například znovu zavedly nošení roušek na veřejnosti nebo začaly vyžadovat covidové pasy pro vstup do různých veřejných zařízení. Celkem je v Austrálii v nemocnicích s covidem 524 lidí, z toho 55 na jednotkách intenzivní péče, uvedla agentura AP.