Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Belgie zatkla muže podezřelého z terorismu

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Belgické bezpečnostní složky zadržely Iráčana, kterého podezřívají z vraždy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Obvinění souvisejí s bombovými útoky v Bagdádu, k nimž došlo před více než dekádou.

Podle AP jde o čtyřicátníka, který žije v Belgii od roku 2015. Předtím se zřejmě podílel na několika bombových útocích v Bagdádu v letech 2009 a 2010, které nepřežilo nejméně 376 lidí. Podle žalobců je za ně patrně spoluzodpovědný jako někdejší člen buňky Al-Káidy.

Muž byl obviněn z několika vražd s teroristickými úmysly, účasti na aktivitách teroristické skupiny, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.

Témata:  Belgie policie Belgie

Související

Aktuálně se děje

31. července 2026 19:22

31. července 2026 5:00

Počasí o víkendu: Vlna veder se zmírní, tropy ale vydrží

Během nadcházejícího víkendu dorazí do České republiky od severozápadu dlouho očekávané zmírnění extrémních vln vedra. Přestože si obyvatelé většiny území od nejvyšší teplotní zátěže uleví, přechod fronty s sebou přinese také četnější přeháňky a na mnoha místech i poměrně intenzivní bouřkovou činnost.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy