Ještě před obědem místního času Bílý dům ohlásil takzvanou "pokličku", což je podle AP výraz, který v žargonu znamená, že prezident stráví den v prezidentském sídle a bude čekat na výsledky sčítání voleb. Ty rozhodnou o tom, která strana bude ve zbývajících dvou letech Bidenova čtyřletého mandátu mít většinu v Kongresu.

Podle předvolebních průzkumů mají republikáni velkou šanci ovládnout Sněmovnu reprezentantů. Očekává se však, že o Senát bude souboj s demokraty těsnější. Republikánská většina v obou komorách Kongresu by mohla výrazně poškodit pozici demokratického prezidenta, jelikož Sněmovna či Senát mohou v podstatě znemožnit přijetí jakékoliv významnější legislativy.

Bidenova mluvčí Karine Jean-Pierreová řekla novinářům, že Biden má dnes nabitý program, který zahrnuje přípravu na mezinárodní summity v Asii a severní Africe a sledování výsledků voleb. "Očekáváme, že prezident se k volbám vyjádří den poté," řekla Jean-Pierreová.

Ať už dnešní hlasování dopadne jakkoli, Bílý dům zůstane až do 02:00 místního času (08:00 SEČ) zalitý jasným světlem - hlavně proto, aby se v něm mohli pohybovat televizní zpravodajové, kteří natáčejí reportáže, a další novináři, kteří připravují volební zpravodajství. Světla reflektorů se obvykle vypínají kolem 22:00, částečně proto, že pronikají do rezidence, kde žije prezident a první dáma.

Příslušníci americké tajné služby obvykle každý večer procházejí tiskový sál a kontrolují kanceláře zpravodajských organizací, aby se ujistili, že všichni reportéři opustili budovu, a mohli tak tiskové středisko zamknout. Pravidla se však obvykle zmírňují, když se konají významné zpravodajské akce, jako jsou kongresové a prezidentské volby či inaugurace prezidenta.