Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden chystá nařízení, které umožní uzavřít hranice USA s Mexikem

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Americký prezident Joe Biden připravuje výkonné nařízení, které má omezit počet žádostí o azyl a umožní uzavřít hranice USA s Mexikem. Oznámit a podepsat ho má v úterý. Uvedla to stanice CNN.

Toto nařízení je podobné opatření, kterým exprezident Donald Trump během svého působení v Bílém domě zpřísnil azylová pravidla, píší média. Umožní uzavření hranic poté, co denní počet nezákonně přicházejících osob překročí 2500. Opětovně otevřené budou teprve tehdy, když tento počet klesne pod 1500.

Přesné znění nařízení včetně denního limitu osob přicházejících bez povolení se ještě může změnit, uvedla stanice CNN. Nová pravidla se nebudou vztahovat na nezletilé osoby bez doprovodu dospělých.

Bidenova administrativa na tomto opatření pracovala několik týdnů. Situace na hranicích USA s Mexikem je jedním z témat, která nejvíce znepokojují voliče před listopadovými prezidentskými volbami, píše El País. Republikáni tvrdí, že demokrat Biden ztrácí kontrolu nad jižními hranicemi země, dodává DPA.

Mexiko je tranzitní zemí pro mnoho migrantů z Latinské Ameriky, kteří utíkají před projevy násilí, chudobou a politickou nejistotou ve svých zemích a usilují dostat se do USA.

Témata:  Joe Biden USA

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy