Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden na Trumpa ztrácí, jeho podpora u Američanů klesá

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump si podle nedávného průzkumu společnosti SSRS pro televizi CNN udržuje náskok nad současným prezidentem Joem Bidenem, který byl zvolen za demokraty. 

Podle tohoto průzkumu mezi registrovanými voliči Trump získal podporu asi 49 procent respondentů, což odpovídá výsledku z předchozího průzkumu provedeného v lednu. Naopak Biden zaznamenal mírný pokles podpory na 43 procent, zatímco v lednu to bylo 45 procent.

Co se týče hodnocení obou prezidentů, 55 procent Američanů nyní hodnotí Trumpovo prezidentství jako úspěšné, zatímco 44 procent jej považuje za neúspěšné.

Tento výsledek je výrazné zlepšení oproti lednovému průzkumu, který byl proveden krátce předtím, než Trump opustil Bílý dům. Bidenovo prezidentství je naopak hodnoceno negativně 61 procenty respondentů, zatímco pouze 39 procent ho považuje za úspěšné.

Republikáni jsou jednotnější v názoru na Trumpovo prezidentství než demokraté na Bidenovo. Celkem 92 procent republikánů hodnotí Trumpovo období ve funkci pozitivně, zatímco pouze 73 procent demokratů hodnotí Bidenovo období kladně.

Mezi nezávislými je podpora pro Trumpa 51 procent, zatímco pro Bidena jen 37 procent. Někteří respondentu pak hodnotí obě prezidentství jako neúspěšné (14 procent) nebo úspěšné (8 procent). 

Témata:  USA Joe Biden Donald Trump

Aktuálně se děje

20. června 2024 17:49

Armádní stíhačka v Polsku poškodila několik domů na severu země

Polský stíhací letoun MiG-29 ve čtvrtek během cvičení na severu země poškodil střechy několika domů. Informovala o tom polská armáda. Budovy podle nich zasáhla rázová vlna poté, co stíhačka překročila rychlost zvuku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy