Informovala o tom dnes tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová. Od počátku ruské invaze na Ukrajinu uplyne 24. února rok.

"Prezident Biden vystoupí s projevem před ročním výročím brutální a nevyprovokované ruské invaze na Ukrajinu a bude hovořit o tom, jak Spojené státy sjednotily svět na podporu ukrajinského lidu při obraně jeho svobody a demokracie a jak budeme i nadále stát při ukrajinském lidu tak dlouho, jak bude třeba," uvedla mluvčí.

S Dudou bude podle ní jednat o bilaterální spolupráci a společných snahách podporovat Ukrajinu a posílit odstrašení ze strany NATO. "Setká se také s vedoucími představiteli bukurešťské devítky (B9), skupiny našich spojenců na východním křídle NATO, aby znovu potvrdil neochvějnou podporu Spojených států pro bezpečnost aliance," uvedla Bidenova mluvčí.

Bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby uvedl, že prezident dá jasně najevo, že USA poskytnou další bezpečnostní pomoc, píše agentura Reuters, podle níž Bidenovi poradci již týdny plánují, jak prezident připomene první výročí zahájení ruské invaze na Ukrajinu.

reklama