Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden plánuje podepsat příkaz, který omezí investice USA do technologií v Číně

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Podle informací agentury Bloomberg plánuje americký prezident Joe Biden do poloviny srpna podepsat exekutivní příkaz, který omezí investice USA do technologií v Číně.

Toto opatření se bude týkat konkrétně polovodičů, umělé inteligence (AI) a kvantové výpočetní techniky. Stávající investice nebudou ovlivněny, avšak některé transakce budou zakázány. Firmy budou muset ohlásit veškeré další investice vládě.

Zdroje uvádějí, že termín vydání příkazu se již několikrát posunul a může se ještě změnit. Nicméně diskuse o tomto opatření postoupily od základního principu k procesu zavedení.

Omezení samotné budou účinná až příští rok. Přesný rozsah opatření bude určen v průběhu dlouhého procesu sběru názorů a připomínek od zapojených stran, aby mohly vyjádřit své názory k finální verzi opatření.

Témata:  Joe Biden USA Čína

Související

Aktuálně se děje

24. července 2026 18:41

24. července 2026 17:24

IKEA chystá bláznivé soutěže: V obchodě se poběží maraton, Češi si budou moci odnést zboží zdarma

Navštívit obchodní dům s nábytkem IKEA nemusí představovat pouze zdlouhavé nakupování, ale i neobvyklý sportovní zážitek. V britské pobočce se totiž uskuteční vůbec první oficiální maraton vedený výhradně v prodejních prostorách. S myšlenkou uspořádat takový závod přišel Jay McCardle, který se organizování běžeckých akcí na netradičních místech věnuje dlouhodobě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy