Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden poprvé deklaroval, že chce debatovat s Trumpem

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Listopadovým prezidentským volbám v USA by měly předcházet předvolební duely obou kandidátů. Úřadující prezident Joe Biden se v pátek jasně vyjádřil, že nejpozději na podzim je ochoten debatovat s republikánským vyzyvatelem a svým předchůdcem Donaldem Trumpem, informovala AP. 

Biden to uvedl během rozhovoru s rozhlasovým moderátorem Howardem Sternem na stanici Sirius XM. "Ano, někdy. Nevím kdy," odpověděl prezident na otázku, zda se zúčastní debat s Trumpem. "Jsem šťastný, že s ním budu debatovat," dodal. 

"OK, zorganizujeme to," reagoval Trumpův poradce Chris LaCivita na výroky současného nájemníka Bílého domu na sociální síti X. Volební tým předchozího prezidenta už dříve uvedl, že Trump je ochotný debatovat kdykoliv a kdekoliv. Sám kandidát se nicméně nezúčastnil žádných debat v rámci republikánských primárek. 

Termíny a místa konání prezidentských debat jsou už známé. První proběhne 16. září v San Marcosu v Texasu, druhá 1. října v Petersburgu ve Virginii a třetí 9. října v Salt Lake City v Utahu. Jediná debata viceprezidentských kandidátů se uskuteční 25. září v Eastonu v Pensylvánii. 

Biden na rozdíl od svých předchůdců dává poměrně málo rozhovorů pro tisk, přičemž jeho poradní tým vybírá spíše média mimo okruh těch tradičních, která pokrývají činnost hlavy státu ve Washingtonu.

Témata:  Joe Biden Donald Trump USA

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.