Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden pozval do Bílého domu lídry Japonska a Koreje

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Americký prezident Joe Biden dnes pozval do Washingtonu lídry Japonska a Jižní Koreje. Uvedla to agentura Reuters.

"Lídři diskutovali o tom, jak posunout svou třístrannou spolupráci na novou úroveň", uvedl Bílý dům s tím, že jednání se má týkat i "nezákonného jaderným a raketových hrozeb" Severní Koreje.

Prezidenti všech států diskutovali také o spolupráci při sdílení severokorejských raketových dat v reálném čase i o ekonomické bezpečnosti a angažovanosti s tichomořskými ostrovy.

Biden také lídry obou států pochválil za jejich "odvážnou práci na zlepšení jejich bilaterálních vztahů" a řekl, že trilaterální partnerství je silnější díky jejich úsilí.  

Témata:  Joe Biden Bílý dům USA

Související

Aktuálně se děje

30. listopadu 2025 16:22

Začíná advent. Už dnes by měla hořet první svíčka na věnci

Vánoční atmosféra už se rozhostila i v Česku. Praha v sobotu představila letošní vánoční strom v plné kráse a zahájila trhy na Staroměstském náměstí. Dnes pak začíná advent. Tak nezapomeňte zapálit první svíčku na věnci. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy