Bílý dům USA

Bílý dům, Washington D.C., USA

Svět

USA o útoku na Izrael údajně věděly několik dní dopředu

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena v neděli kategoricky odmítla tvrzení tureckých, jordánských a iráckých představitelů, podle nichž Írán 72 hodin před masivním dronovým a raketovým útokem na Izrael varoval Spojené státy.

Bílý dům, Washington D.C., USA

Rusové tvrdí, že útočníci byli financováni z Ukrajiny. Bílý dům se ozval

Svět

Rusové ve čtvrtek prohlásili, že pachatelé teroristického útoku v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy dostali finanční podporu z Ukrajiny, přičemž mělo dojít k zadržení osoby podezřelé z toho, že pomáhala s financováním teroristů. Bílý dům označil vyjádření ruských představitelů za nesmyslnou propagandu.

Bílý dům, Washington D.C., USA

Bílý dům zvažuje trénink ukrajinských pilotů na území USA

Svět

Bílý dům zvažuje možnost provádění výcviku ukrajinských pilotů na amerických stíhačkách F-16 i na území Spojených států, pokud bude v Evropě zaplněna kapacita pro takový druh školení. Podle serveru Ukrajinska pravda to uvedl mluvčí prezidentské kanceláře John Kirby.

Bílý dům, Washington D.C., USA

USA poskytnou balíček vojenské pomoci pro Tchaj-wan na obranu před Čínou

Svět

Spojené státy v pátek oficiálně oznámily balíček vojenské pomoci pro Tchaj-wan v hodnotě 345 milionů dolarů, který má ostrovní zemi pomoci bránit se před Čínou. Jedná se o první velký balíček, který administrativa prezidenta Joea Bidena pošle Tchaj-wanu z vlastních, amerických zásob.

Bílý dům, Washington D.C., USA

Svět

USA podpořily myšlenku zvláštního tribunálu pro souzení Ruska za agresi

Spojené státy podporují zřízení zvláštního tribunálu, který by soudil Rusko za zločin agrese proti Ukrajině, oznámilo americké ministerstvo zahraničí. Navrhuje, aby takový orgán byl zakotven v ukrajinském soudním systému a zároveň měl "mezinárodní prvky". Washington tak podle agentury Reuters poprvé informuje o tom, jak plánuje podporovat snahu Kyjeva pohnat Rusy k zodpovědnosti za válku, kterou zahájili před více než rokem.

Bílý dům, Washington D.C., USA

Bílý dům neví, zda se z Černého moře podaří vylovit havarovaný dron

Svět

Spojené státy zatím nezajistily svůj bezpilotní letoun, který se v úterý zřítil do Černého moře, a není jasné, zda se jim ho někdy podaří vylovit, řekl dnes v rozhovoru s televizí CNN mluvčí Rady pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby. Tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev dnes uvedl, že Rusko se pokusí trosky dronu z Černého moře vyzvednout.

Ilustrační fotografie.

Bílý dům: Americká stíhačka sestřelila u Aljašky blíže neurčený letící objekt

Svět

Americká stíhačka v uplynulých hodinách sestřelila u Aljašky blíže neurčený objekt o velikosti malého osobního auta, který letěl ve velké výšce. Uvedl to dnes Bílý dům, podle kterého zásah letectva nařídil prezident Joe Biden. Není jasné, komu předmět patřil. Další podrobnosti budou podle Washingtonu jasné po analýze zbytků předmětu.

Bílý dům, Washington D.C., USA

Spojené státy vyčerpaly limit pro zadlužení, hrozí jim fiskální krize

Svět

Spojené státy ve čtvrtek večer vyčerpaly stanovený limit pro zadlužení, který činí 31,4 bilionu dolarů (694,2 bilionu Kč). Demokraté a republikáni se nedokázali shodnout na jeho zvýšení, zemi tak hrozí fiskální krize, uvedla agentura Reuters. Znamená to, že bez politické shody by se vláda později mohla potýkat s nedostatkem peněz na financování své agendy a na provoz všech vládních úřadů.

Bílý dům, Washington D.C., USA

USA ani po slovech o jaderném armagedonu neupraví strategický postoj

Svět

Spojené státy nevidí důvod, proč upravovat svůj jaderný postoj, a neviděly náznaky toho, že by se Rusko bezprostředně chystalo použít jaderné zbraně, uvedla dnes podle agentury Reuters mluvčí Bílého domu. Její komentář přišel poté, co americký prezident Joe Biden prohlásil, že hrozba jaderného "armagedonu" je nyní největší od kubánské raketové krize z roku 1962.

Bílý dům, Washington D.C., USA

USA varovaly Rusko před katastrofou, pokud na Ukrajině použije jaderné zbraně

Svět

Rusko bude čelit katastrofálním následkům, pokud se rozhodne použít proti Ukrajině jaderné zbraně. Řekl to dnes poradce amerického prezidenta Joea Bidena pro národní bezpečnost Jake Sullivan. Spojené státy by podle něj v takovém případě byly nuceny rázně zareagovat. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského šéf Kremlu hrozbami neblafuje, mezinárodní společenství mu však nedovoluje je uskutečnit.

Bílý dům, Washington D.C., USA

USA nevidí důvod k úpravě jaderného postoje, vzkázal Bílý dům

Svět

Spojené státy podle dnešního vyjádření Bílého domu nevidí důvod, proč by měly upravovat svůj jaderný postoj. Ruský prezident Vladimir Putin nedávno Západ varoval, že neblufuje, když říká, že je připraven použít jaderné zbraně na obranu Ruska. Informuje o tom agentura Reuters.

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy