Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden se s Trumpem utká ve dvou prezidentských debatách

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Americký prezident Joe Biden a jeho pravděpodobný republikánský vyzyvatel v listopadových volbách Donald Trump se utkají ve dvou televizních debatách. Biden na ně vyzval Trumpa ve středu a on tuto výzvu okamžitě přijal. Informovala o tom agentura AFP.

"Udělej mi radost, kamaráde. Udělám to dokonce dvakrát," řekl šéf Bílého domu ve videu zveřejněném na sociální síti X. "Takže vyberme data, Donalde. Slyšel jsem, že středy míváš volné," dodal.

Biden tím narážel na soudní proces s Trumpem, který v současnosti probíhá v New Yorku za údajné ututlávání uplácení pornoherečky Stormy Daniels, aby nemluvila o jejich intimním vztahu v roce 2006 v době, kdy byl ženatý se současnou manželkou Melanií. V prvním procesu s bývalým prezidentem USA je každou středu přestávka.

Exprezident na své sociální síti Truth Social napsal, že je "připraven a ochoten diskutovat" s Bidenem, kterého posměšně nazval Crooked Joe (Gauner Joe), ve dvou navrhovaných termínech v červnu a září.

"Důrazně bych doporučil více než dvě debaty a aby bylo vzrušení i velmi velké prostory, i když se Biden údajně bojí davů, " uvedl Trump. "Připravme se na boj!!! " dodal Trump.

Biden později na síti X uvedl, že přijal pozvání od televize CNN na duel, který by se měl konat 27. června. "Pro tebe, Donalde. Jak jsi řekl: kdekoli, kdykoli a kdekoliv," řekl Biden.

Trump reagoval, že má v úmyslu toto pozvání přijmout. "Budu tam. Těším se na pobyt v krásné Atlantě," řekl televizi Fox News.

Přestože Biden a Trump ještě nebyly formálně nominováni za prezidentské kandidáty svých stran do voleb konaných 5. listopadu, považuje se to jen za formalitu. Trump od začátku dominoval republikánským primárkám, Biden také nemá mezi uchazeči v řadách demokratů výraznou konkurenci. Primárky v obou stranách ještě nejsou ukončeny.

Republikáni nominují svého prezidentského kandidáta v polovině července na sjezdu v Milwaukee ve státě Wisconsin, nominační sjezd demokratů následuje v srpnu v Chicagu ve státě Illinois.

Témata:  USA Joe Biden Donald Trump

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy