Trump přitom čelil kritice, že v Bílém domě tráví málo času a že se nehodlá vzdát luxusu své rezidence. Podle expertů ale neplatí, že prezidenti mimo Bílý dům nepracují.

Během 21 měsíců svého prezidentského mandátu Biden pětapadesátkrát navštívil stát Delaware, kde má dva soukromé domy a kde žije i jeho rodina. Podle CNN tam strávil 174 dnů, což je více než čtvrtina celého mandátu. Bidenův předchůdce Trump za stejné období ve své floridské rezidenci strávil 135 dnů.

"Prezident Biden je velmi hrdý na své kořeny a na svou rodinu. Jeden z charakteristických rysů jeho veřejného života spočívá v tom, že s nimi nikdy neztratil kontakt," uvedlo na vysvětlení tiskové středisko Bílého domu. Dodalo, že prezident vlastně není nikdy mimo službu a při cestách mimo Washington ho doprovází jeho aparát, který udržuje kontakt na dálku s Bílým domem a umožňuje prezidentovi plnit povinnosti i mimo sídlo úřadu.

Podle některých odborníků by mohl Bidenův přístup vést k většímu prosazení práce z domova. "Jsme v roce 2022, ne v roce 1922. Pokud zbytek země může pracovat z domova, tak může i prezident Spojených států," řekl CNN bývalý mluvčí první dámy Jill Bidenové Michael LaRosa. Podle něj není Bidenův přístup k úřadu ničím novým. "Trávil prakticky každý víkend v Delawaru i během 36 let svého senátorského mandátu," dodává LaRosa s tím, že Bidenovi nikdy ve Washingtonu trvale nežili.

Odtažitý vztah k Bílému domu, který je více než 200 let synonymem pro prezidentský úřad, měly podle amerických novinářů i další hlavy státu. Bývalý zpravodaj stanice CBS News Mark Knoller vzpomněl, že hodně času trávili na svém soukromém ranči i republikánští prezidenti Ronald Reagan a George Bush mladší. "Vždy jsem tvrdil, že nevím, zda (Bílý dům) je tím nejlepším obecním bytem ve Spojených státech, nebo korunovačním klenotem vězeňského systému," uvedl bývalý demokratický prezident Bill Clinton.