Na pozici velvyslance v Izraeli nominoval Biden Thomase Nidese, bývalého místopředsedu představenstva investiční banky Morgan Stanley, který byl jedním z velkých přispěvatelů na Bidenovu předvolební kampaň. Nides za vlády demokrata Baracka Obamy sloužil rovněž jako náměstek ministra zahraničí.

Post velvyslankyně při NATO chce Biden přidělit Julii Smithové, své bývalé poradkyni pro národní bezpečnost z doby, kdy byl viceprezidentem. Smithová je nyní poradkyní stávajícího ministra zahraničí Antonyho Blinkena.

Na velvyslance v Mexiku pak Biden nominoval Kena Salazara, bývalého ministra vnitra v Obamově vládě a někdejšího senátora ze státu Colorado, který byl rovněž blízkým spolupracovníkem neúspěšné kandidátky na prezidentku Hillary Clintonové. Salazar nyní působí jako jeden z nejvyšší manažerů prestižní právní firmy WilmerHale.

Sullenberger získal nominaci do řídícího orgánu Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO). Zkušený dopravní pilot v roce 2009 přistál s letadlem se 155 lidmi na palubě na řece Hudsonu krátce poté, co stroj přišel o oba motory kvůli srážce s ptáky. Nikomu s cestujících se nic vážnějšího nestalo a Sullenberger se následně stal americkým národním hrdinou. O jeho výkonu vznikl i film z roku 2016, kde roli pilota ztvárnil herec Tom Hanks.

Američtí prezidenti tradičně udělují část velvyslaneckých a dalších významných diplomatických postů svým spojencům, často velkým přispěvatelům na kampaň. Podle expertů se jedná o postup, který v podobné míře nemá v dalších západních zemích obdoby. Podle studie z roku 2019 přitom takto nominovaným lidem často chybí zkušenosti i jazykové dovednosti. Studie rovněž uvádí, že čím větší a častější jsou příspěvky dárců na volební kampaň, tím méně kvalifikovaní pak bývají pro velvyslanecké pozice, které jim kandidát po svém zvolení přidělí.

Prezidenti obvykle udělují svým spojencům asi 50 postů velvyslanců, zbylých asi 190 podobných pozic pak obsazují kariérní diplomaté z ministerstva zahraničí. Předpisy Senátu, který velvyslance do funkce potvrzuje, stanovují, že počet profesionálních diplomatů by měl být minimálně nadpoloviční. Exprezident Donald Trump přitom tuto kvótu v některých letech svého působení v Bílém domě porušil. Biden se zase zavázal, že poměr politických nominantů sníží pod obvyklý průměr.

Podle zdrojů amerických médií zevnitř administrativy oznámí Biden v dalších týdnech a měsících řadu dalších politických nominací. Bývalý starosta Chicaga Rahm Emanuel by měl dostat post velvyslance v Japonsku, Nicholas Burns, někdejší velvyslanec při NATO, zase nejspíš povede ambasádu v Číně. Kandidátem na velvyslance v Indii pak bude údajně starosta Los Angeles Eric Garcetti.

Cindy McCainová, vdova po někdejším republikánském kandidátovi na prezidenta a dlouholetém senátorovi Johnu McCainovi, zřejmě zamíří jako vyslankyně USA ke Světovému potravinovému programu (WFP). Blízký Bidenův přítel a někdejší poradce Mark Gitenstein může dostat post velvyslance při EU a David Cohen, který pomáhal Bidenovi s výběrem financí na kampaň, bude nominován na velvyslance v Kanadě. Denise Bauerová, bývalá velvyslankyně v Belgii, která řídila část Bidenovy kampaně zaměřené na práva žen, zřejmě získá nominaci prestižní velvyslanecký post ve Francii.