reklama

Prezidentská ochranka potvrdila, že k nehodě došlo, zatímco Biden nastupoval do svého vozu. Mluvčí ochranné služby Steve Kopek sdělil zpravodajské stanici CNN, že šlo o neúmyslný incident. Ve Wilmingtonu v neděli hustě pršelo.

Nehoda se stala krátce po 20. hodině místního času a doprovodila ji hlasitá rána. Prezident se podle očitých svědků ohlédl, aby zjistil, co se stalo. Bodyguardi mezitím obklíčili stříbrné auto a řidiči řekli, aby dal ruce nad hlavu. Jejich kolegové eskortovali hlavu státu do vozu, v němž už seděla první dáma Jill.

Biden navštívil kampaňovou centrálu, aby popřál zaměstnancům příjemné prožití vánočních svátků. Šlo o první návštěvu od chvíle, kdy tam lidé během letošního léta začali pracovat.

Biden je prezidentem od ledna 2021, z mandátu mu tedy zbývá něco přes rok. Před necelým měsícem oslavil politik Demokratické strany jednaosmdesáté narozeniny, přesto hodlá v příštím roce obhajovat funkci. Podle průzkumů se jako nejpravděpodobnější vyzyvatel jeví jeho předchůdce Donald Trump.