reklama

Žena, která pracovala pro Trumpa od jeho prvního dne v Bílém domě, měla kancelář proti Oválné pracovně. Její vztah s Trumpem byl velmi blízký, informuje CNN.

Prezident Donald Trump se ale nyní dověděl, že při jednom nedávném kontaktu s novináři sdílela informace o prezidentově rodině a nezdůraznila přitom dostatečně, že jde o informace mimo záznam.

Podle CNN je žena další z vysoce postavených lidí, kteří odcházejí z Trumpovy administrativy, a novou obětí Trumpova boje proti médiím.

"Nikdy v historii naší země nebyla média tak podvodnická, lživá a zkorumpovaná," napsal Trump ve středu. Až se bude jeho působení v úřadě hodnotit zpětně, myslí si, že bude oceněn za to, že poukázal na "naprostou nečestnost" tisku.

Westerhoutová se na záběrech kamer často neobjevovala a jejím úkolem bylo zajistit "hladký provoz" v Bílém domě.

V minulosti byla asistentkou Katie Walshové z výboru Republikánské strany. Podle newyorského deníku v noci po Trumpově volebním vítězství sice plakala, avšak vysoce postavení lidé z Trumpova okolí jako například John Kelly, který byl v minulosti personálním šéfem Bílého domu, považovali Westerhoutovou za tu správnou osobu, která bude schopná zabránit určitým lidem v kontaktu s prezidentem a bude informovat o prezidentových schůzkách a telefonátech.

reklama