Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Boeingu během letu ztratil kus vnějšího panelu

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Během pátečního letu z Kalifornie ztratil letoun Boeing 737 americké společnosti United Airlines vnější panel. Přesto bezpečně přistál na letišti v Oregonu. Uvedl to server NBC.

Tento letoun byl staršího typu 737-800 vyrobený před přibližně 25 lety a v pátek dopoledne místního času vzlétl z letiště v San Francisku. Na palubě bylo 139 cestujících a šest členů posádky.

Ztrátu vnějšího panelu zjistila až rutinní kontrola provedená po bezpečném přistání na letišti v oregonském Medfordu. Během letu nedošlo k žádným komplikacím ani ke zraněním osob.

Po přistání bylo letiště krátce uzavřeno kvůli pátrání po možných zbytcích odpadlého panelu, avšak žádné nebyly nalezeny. Panel pocházel ze spodní části letadla, z místa nedaleko podvozku mezi křídlem a trupem.

Společnost United Airlines uvedla, že provede důkladnou prohlídku letadla a provede všechny potřebné opravy předtím, než se letadlo opět vrátí do provozu. Zároveň slíbila, že provede vyšetřování příčin události ve spolupráci s Federálním leteckým úřadem (FAA).

Tento incident představuje další v sérii problémů týkajících se letadel vyráběných společností Boeing, což vyvolává pochybnosti o kvalitativních a bezpečnostních standardech této společnosti a jejich dodržování. Naposledy se na začátku roku na téměř novém Boeingu 737 MAX 9 uvolnil boční panel na místě nouzových dveří krátce po startu z Portlandu, což vyžádalo návrat na letiště.

Témata:  letectví a letadla

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy