reklama

O čtyřech mrtvých už v neděli informovali zástupci francouzského departementu Var. Všichni zahynuli v okruhu 30 kilometrů od města Draguignan. Také italské úřady dnes oznámily nález těla ženy, kterou pohřešovaly od neděle v oblasti města Alessandria. Další dvě oběti dnes hlásí z Řecka, kde se v neděli v silné bouři nedaleko města Patra převrátila jachta. Oba mrtví muži jsou Řekové, informovala agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

Bilance obětí bouřek doprovázených vydatným deštěm by nemusela být konečná. Ve Francii se stále dva lidé pohřešují a nedaleko severoitalské Savony hasiči dál pátrají po obětech, které si mohlo vyžádat zřícení dálničního mostu. V neděli jej strhl sesuv půdy. "Stále nemáme jistotu, že se nikdo nepohřešuje," řekl dnes velitel hasičů Emanuele Gizzi. Svědci ale žádné vozy v době zřícení na viaduktu neviděli.

Zatímco pro jihovýchod Francie už meteorologové zrušili druhý nejvyšší stupeň povodňového nebezpečí, na severu Itálie dnes hladina řek dál stoupá. Řeka Ticino se vylévá z břehů a zaplavuje ulice Pavie. Obavy panují také ze stoupající hladiny na středím toku řeky Pád.

V části Řecka západně od Atén déšť v noci na dnešek vyplavil stovky domů. Na řadě míst v severní části Peloponéského poloostrova musely úřady uzavřít silnice kvůli sesuvům podmáčených svahů. Nejhůře je postižené přímořské letovisko Kineta nedaleko Korintu, kde na domy sjely svahy z kopců, jejichž porost v létě poškodily rozsáhlé lesní požár.