reklama

Jihoamerická země s 210 miliony obyvatel eviduje od počátku šíření viru 101.147 nakažených, z nichž 7025 umřelo. Bilance obětí od soboty narostla o 275, informovala agentura Reuters.

Nový denní nárůst počtu pozitivních testů na koronavirus SARS-CoV-2 je nižší než čísla z předchozích pěti dní. Rekordem byl v tomto směru čtvrtek, kdy ministerstvo zdravotnictví ohlásilo přes 7200 nově odhalených nákaz. Brazílie zároveň hlásí už na 41.000 případů, kdy se lidé z nemoci covid-19 uzdravili.

Vládní statistiky nicméně v důsledku relativně omezeného testování zřejmě ani zdaleka neodhalují skutečný rozsah epidemie choroby způsobované koronavirem.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro o ní mluvil jako o "chřipečce" a staví se proti drastickým opatřením na zastavení jejího šíření. Podle deníku The Guardian o víkendu znovu vyjadřoval podporu protestům namířeným proti takovýmto omezením, ačkoli brazilské ministerstvo zdravotnictví obyvatele vyzývá, aby co nejméně vycházeli z domovů. Několik stovek prezidentových stoupenců se údajně v neděli shromáždilo před jeho sídlem v hlavním městě Brasílii, přičemž Bolsonaro vyšel ven a s lidmi se objímal nebo si s nimi podával ruce.

reklama