reklama

Dnešní údaje ohledně nakažených i mrtvých jsou vyšší než ty pondělní. Británie o víkendu jako třetí stát Evropské unie(po Francii a Španělsku) překonala hranici milionu pozitivních testů na koronavirus od začátku pandemie a podle vládních expertů v zemi exponenciálně roste počet nakažených i hospitalizovaných.

V této situaci premiér Boris Johnson o víkendu nařídil uzavřít všechny restaurace, bary a zbytné obchody v Anglii s platností od čtvrtka. Zástupci některých obchodních řetězců dnes podle BBC uvedli, že panuje nálada "jako před Vánocemi", před některými prodejnami se tvořily fronty. "Když (premiér) v sobotu vyhlásil uzávěru, lidem konečně došlo, že když vymažete čtyři z osmi týdnů zbývajících do Vánoc, bude nakupování opravdu těžké," řekl Gary Grant, šéf největšího hračkářského řetězce v Británii. Dodal, že prodejci hraček mají obavy, že se nezvládnou vypořádat se všemi objednávkami přes internet.

Až o 30 procent více zákazníků se od soboty objednává do kadeřnických salonů, bez jejichž služeb se lidé budou muset po celý listopad také obejít.

V Británii testy nákazu dosud prokázaly u 1,057 milionu lidí, celkem 46.943 pacientů s koronavirem zemřelo, což je nejvíce v Evropě.