Nových případů je za uplynulých sedm dní o skoro 18 procent více než v předminulém týdnu, mrtvých přibylo o 11 procent.

Nových případů je 52.009. V zemi se 67 miliony obyvatel se koronavirem doposud nakazilo asi 8,63 milionu lidí, zemřelo přibližně 139.440 z nich.

Díky rychlému postupu očkování Británie zrušila mnoho z protiepidemických opatření dříve než jiné západoevropské země. I přes nynější rychlé šíření nákazy ministr zdravotnictví Sajid David ve středu odmítl restrikce znovu zavést a jen doporučil, aby si lidé chránili dýchací cesty ve veřejné dopravě a uzavřených místnostech. Zdravotní statistici přitom v úterý ohlásili nejhorší denní bilanci úmrtí od března, bylo jich 223.

Premiér Boris Johnson dnes řekl, že Británie je letos na podzim v mnohem lepší situaci než před rokem, musí se ale podle něho "opevnit". Nejdůležitější podle Johnsona nyní je, aby lidé, kteří dostanou pozvánku na třetí dávku vakcíny, na očkování opravdu přišli, a aby se očkovali mladí mezi 12 a 15 lety.

Celkem je v Británii plně naočkovaných 45,46 milionu lidí, posilovací dávku dostaly čtyři miliony lidí. Na tu mají v zemi v současnosti nárok lidé starší 50 let, kteří druhou dávku očkovací látky dostali před nejméně šesti měsíci, dále pak zdravotníci a zaměstnanci sociálních služeb nebo osoby starší 16 let, pro které covid-19 představuje velké nebezpečí.