Británie patří mezi země, které poskytují Ukrajině značnou vojenskou pomoc. Ministr zdůraznil, že Ukrajina už zhruba tři týdny používá britské přenosné protiletecké střely Starstreak.

Británie začala zásobovat Ukrajinu lehkými protitankovými obrannými systémy pro případnou obranu před Ruskem již letos v lednu, včetně střel NLAW a Javelin. Později dodala Ukrajině dalších 6000 obranných raket a poslala 25 milionů liber (732 milionů Kč) na platy ukrajinských vojáků a pilotů. Počátkem dubna Londýn oznámil, že pošle Kyjevu další vojenské vybavení za 100 milionů liber (2,9 miliardy korun). Kromě střel Starstreak jde o protitankové rakety, munici, ale také helmy, neprůstřelné vesty a přístroje pro noční vidění či obrněná hlídková vozidla Mastiff.

Wallace dnes také sdělil, že podle odhadů britských expertů bylo během nynějšího konfliktu na Ukrajině zabito na 15.000 ruských vojáků a zničeno 2000 ozbrojených vozidel včetně 530 tanků, a také více než 60 vrtulníků a bojových letounů.

Ukrajina uvádí mnohem vyšší ztráty na ruské straně, a sice téměř 22.000 zabitých vojáků a zničených 181 bojových letounů, 154 vrtulníků, 884 tanků a 2258 obrněných transportérů. Moskva 25. března přiznala 1351 zabitých ruských vojáků. Údaje nelze nezávisle ověřit.

Wallace řekl, že Rusko dosud "selhalo u téměř každého svého cíle". Na začátku války podle ministra nasadilo více než 120 taktických praporových skupin, což bylo 65 procent všech pozemních bojových jednotek. "V současnosti předpokládáme, že na 25 procent z nich není bojeschopných," řekl Wallace.