reklama

Opatření se týká zhruba 30 milionů Britů, včetně zdravotnických pracovníků či zaměstnanců v pečovatelských zařízeních, napsal server BBC. Zdravotnický systém NHS ji chce nabízet od příštího týdne.

Ke třetí dávce se doporučuje podat vakcínu od společností Pfizer a BioNTech, a to nezávisle na tom, jaký přípravek lidé dostali předtím. Aplikovaná by měla být nejméně šest měsíců po první dávce.

Doporučení britského výboru pro vakcinaci a imunizaci (JCVI) ministři přijali krátce předtím, než britský premiér Boris Johnson představí nový plán svého kabinetu pro boj s epidemií. Strategii pro podzim a zimu, jejíž je třetí dávka součástí, oznámí kolem páté hodiny odpoledne SELČ. Očekává se, že Johnson mimo jiné potvrdí zrušení nutnosti prokázat se covidovým pasem při vstupu do klubů a dalších míst s vysokou koncentrací lidí, píše list The Guardian.

Změna se čeká i u současného třístupňového systému rozdělení zemí, který Londýn využívá k vyhodnocení rizika nákazy při cestování. Podle kritiků byl tento systém nepřehledný a složitý, nahradí ho pravděpodobně list povolených a nepovolených zemí, píše The Guardian.

reklama