"Dnešní nová vlna sankcí míří na generály a zbrojní firmy, které mají na rukou krev," uvedla ministryně zahraničí Liz Trussová. "Nemorálnost ruského útoku na Ukrajince je každému zřejmá. Cíleně útočí na nemocnice, školy a dopravní infrastrukturu v Mariupolu i jinde - stejně jako to dělali v Čečensku a Sýrii," dodala.

Konkrétně se nové sankce týkají například velitele letectva, generála Andreje Serďukova, zástupce velitele generálního štábu, generálplukovníka Nikolaje Bogdanovského, nebo podplukovníka Azatbeka Omurbekova, který velel ruským okupačním jednotkám v Buči. Média mu dala přízvisko "řezník z Buče", protože se podle svědectví sám účastnil zabíjení neozbrojených civilistů i znásilňování místních žen.

Sankce míří i na společnosti a jejich představitele, které podle Londýna invazi podporují nebo při ní pomáhají. Na seznamu je nově například šéf železničního přepravce Rossijskije železnyje dorogi (RŽD) Oleg Belozerov, zbrojní koncern Kalašnikov, ale také zástupce ředitele ruské tajné služby FSB Sergej Koroljov.