Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská policie už zná trasu kamionu, v němž našla 39 mrtvých lidí

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Britští vyšetřovatelé se domnívají, že návěs kamionu, ve kterém bylo nalezeno 39 lidských těl, se do Anglie dostal v noci na dnešek z belgického přístavu Zeebrugge. Dnes odpoledne to uvedla policie východoanglického hrabství Essex, podle jejíž původní teorie celý kamion dorazil na britskou pevninu přes velšský přístav Holyhead. Vyšetřovatelé také nyní mají za to, že tahač přijel do Anglie ze Severního Irska.

Kamion s mrtvými těly policisté našli kolem 02:40 SELČ ve městě Grays ležícím na levém břehu řeky Temže východně od Londýna. To leží jen několik kilometrů od Purfleetu, kam byl podle nového prohlášení policie návěs přivezen z Belgie. Do přístavu dorazil okolo 01:30 SELČ a opustil jej asi o 35 minut později, informovala policie Essexu.

Těla nalezená v nákladním prostoru stále nebyla identifikována. Podle prvotních informací od policie kamion do Británie směřoval z Bulharska, bulharská vláda ale uvedla, že v zemi nebyl už dva roky. Bulharské úřady dodaly, že podle vyšetřovatelů je "velmi nepravděpodobné", že mrtvými jsou bulharští občané.

Britská policie odpoledne plánovala vozidlo přesunout na bezpečnější místo. "Tahač a návěs budou přesunuty na bezpečné místo v přístavu Tilbury, abychom mohli těla zajistit a zároveň zachovat důstojnost obětí," citoval zpravodajský web BBC policejní mluvčí Pippu Millsovou.

Témata:  policie Velká Británie Velká Británie EuroZprávy.cz

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy