Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská policie zadržela muže, který se svým autem narazil do brány u Downing Street

Britská policie, ilustrační fotografie
Britská policie, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto ČT

Britská policie ve čtvrtek odpoledne zadržela muže, který se svým autem narazil do brány u vjezdu do Downing Street, kde bydlí premiér Rishi Sunak. Lídr konzervativců byl podle dostupných informací v době incidentu ve své kanceláři.

O incidentu, který se obešel bez zranění, informovala AP. Zadrženého muže zatím policie podezřívá z poškození cizí věci a nebezpečné jízdy. V tuto chvíli totiž není jasné, zdali do brány vrazil úmyslně.

Všechny skutečnosti má objasnit probíhající vyšetřování.

Ze záběrů zveřejněných na sociálních sítí vyplývá, že bílé auto narazilo do brány v nízké rychlosti. BBC pořídila fotografii, na které policisté odvádějí zadrženého muže s rukama za zády v poutech. 

Témata:  Velká Británie policie Velká Británie

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 15:39

Měsíc od smrti Glena Hansarda: Jak na něj vzpomíná Markéta Irglová?

Zpráva o náhlém a tragickém úmrtí irského muzikanta Glena Hansarda zasáhla veřejnost i jeho blízké okolí. Hudebník zemřel 29. července v Dublinu po nehodě na motorce. S jeho odchodem se těžce vyrovnává také zpěvačka Markéta Irglová, se kterou ho v minulosti pojil milostný vztah a následně dlouholeté a pevné přátelství.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.