Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britský král Karel III. slaví 74. narozeniny, zahrála mu vojenská kapela

Král Charles III.
Král Charles III.
Foto: Instagram The Royal Family

Britský král Karel III. dnes slaví 74. narozeniny, poprvé v roli úřadujícího monarchy. Panovník se rozhodl den strávit v soukromí, zveřejnil jen portrétní fotografii z parku ve Windsoru. Během střídání stráží před Buckinghamským palácem vojenská kapela zahrála narozeninovou melodii Happy Birthday. Na různých místech Londýna vypálili na Karlovu počest sérii salv, píše server BBC News.

Karel III. nastoupil na britský trůn v září po skonu své matky Alžběty II. Spolu s jinými tituly se stal i správcem rozlehlé královské obory Windsor Great Park, kterou před 70 lety začal spravovat jeho otec. Palác dnes zveřejnil fotografii Karla III. s vycházkovou holí opřeného o starý dub v parku a připomněl tuto tradici.

Na počest králových narozenin zazněly po celém Londýně salvy z děl, královská jízdní armáda vypálila po poledni v londýnském Green Parku 41 salv. Čestná dělostřelecká rota vypálí 62 dělostřeleckých salv v londýnském Toweru.

Británie tradičně pořádá oslavy narozenin panovníka v létě, bez ohledu na jeho skutečné datum narození. Alžběta II. slavila výročí s národem v polovině června, ačkoliv se narodila 21. dubna.

Témata:  Král Charles III. Velká Británie

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy