Britská podpora Ukrajině se nemění, ačkoliv tamní politická scéna zažila turbulentní období. Za posledních několik měsíců se na postu premiéra vystřídali tři politici: Borise Johnsona nahradila Liz Trussová, po níž do Downing Street nastoupil Sunak. Někteří konzervativci Sunaka považují v zahraniční politice za menšího "jestřába" než Trussovou, ačkoliv původně plánovaná schůzka s čínským prezidentem Si Ťin-Pchingem na nedávném summitu zemí skupiny G20 na Bali se nekonala a minulý týden Londýn zakázal umisťovat na citlivých vládních budovách bezpečnostní kamery vyrobené v Číně.

Reuters uvádí, že z výňatků ze Sunakova plánovaného projevu vyplývá, že co se týče Ukrajiny, nebude se Sunakova pozice lišit od postojů jeho předchůdců v čele vlády. "Budeme podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak to bude potřeba. Příští rok udržíme nebo zvýšíme vojenskou pomoc. A poskytneme novou podporu protivzdušné obraně," píše se v projevu.

Británie v září uvedla, že po Spojených státech poskytuje Ukrajině nejvíce pomoci, za letošek jde o 2,3 miliardy liber (65,1 miliardy korun).

Reuters uvádí, že v projevu se Sunak sice zaměří i na "konkurenty a nepřátele" Británie, konkrétně však žádnou zemi nezmíní. Už dříve ale Čínu označil za "největší hrozbu ze strany nějakého státu pro naši ekonomickou bezpečnost".