Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cameron poukázal na to, kudy Rusko obchází sankce

David Cameron
David Cameron
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Britský ministr zahraničí David Cameron upozornil, že Rusko využívá Střední Asii k obcházení sankcí. Uvedl to irský server Irish News.

Londýn chce podle jeho slov spolupracovat se zeměmi tohoto regionu, aby s tím skoncoval.

Cameron uvedl, že z Británie by se neměly do zemí sousedících s Ruskem vyvážet produkty, které by po následném zaslání do Ruska mohla Moskva použít k budování své vojenské mašinérie.

Ministr se vyjádřil k návštěvě kyrgyzské metropole Biškek v době znepokojení, které vyvolává nárůst prodeje bezpilotních zařízení a těžkých strojů z Británie do zemí, jako jsou Kyrgyzstán a Uzbekistán.

Ministr zahraničních věcí se vydává na diplomatické turné po Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Uzbekistánu, Turkmenistánu, Kazachstánu a Mongolsku s cílem posílit obchodní, bezpečnostní a ekologické vztahy se Spojeným královstvím.

Ministerstvo zahraničí uvedlo, že David Cameron bude v rozhovorech s vůdci z celého regionu usilovat o pokrok v diskusích o obcházení sankcí, lidských právech a reformě.

Podle zprávy Sky News britský export do Kyrgyzstánu vzrostl o více než 1100 % od doby, kdy Kreml zasáhly sankce po invazi na Ukrajinu v roce 2022.

Témata:  válka na Ukrajině David Cameron protiruské sankce

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.