Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Český řidič šokoval Slováky. Neuvěříte, kolik jel

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Pokutou 800 eur (20.240 korun) potrestali slovenští policisté českého řidiče, který na dálnici na západě země výrazně překročil povolenou rychlost. Informovala o tom dnes policie. Zmíněná pokuta je nejvyšší, jakou mohou policisté na Slovensku uložit na místě za rychlou jízdu.

Šestatřicetiletého řidiče zastavila policejní hlídka poté, co mu na dálnici D2, která vede od hranic s Českem po slovensko-maďarskou hranici u Bratislavy, naměřila rychlost 213 kilometrů v hodině. Maximální povolenou rychlost tak překročil o 83 kilometrů v hodině.

Slovenská policie současně vybídla řidiče, aby zvláště v zimním období neriskovali a neohrožovali neohleduplnou jízdou ostatní účastníky silničního provozu.

Případy výrazného překročení povolené rychlosti na Slovensku nejsou ojedinělé. Například loni na podzim slovenští policisté přistihli řidiče vozu s českou poznávací značkou, jak se řítí po dálnici rychlostí 244 kilometrů v hodině.

Řidičům na Slovensku nehrozí za příliš rychlou jízdu uložení trestu zákazu řízení, pokud po zastavení hlídkou vyjádří ochotu zaplatit uloženou pokutu.

Témata:  Slovensko Češi řidiči

Související

Aktuálně se děje

7. října 2025 22:00

"Směšné, nikdy jsem o něm neslyšel." Trump zkritizoval hlavní hvězdu poločasové show Super Bowlu

Americký prezident Donald Trump se ostře vyjádřil k výběru portorického umělce Bad Bunnyho jako hlavního interpreta poločasové show Super Bowlu LX. Během úterního rozhovoru pro stanici Newsmax Trump prohlásil, že „o něm nikdy neslyšel“ a rozhodnutí NFL označil za „absolutně směšné“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy